Мова Язьік
Мова сайту:

Запитання - відповідь

Як правильно вибрати паркет, якими є основні технічні характеристики та властивості паркету?

Краса, довгий термін служби і зносостійкість, стійкість до механічних і вібраційних впливів, відмінні термо- та звукоізоляційні властивості - ось найважливіші характеристики дерев'яного покриття для підлоги. До інших його цінних якостей належить стійкість до стирання завдяки властивій дереву твердості та чудова пружність, яка робить паркет відмінним покриттям для приміщень спортивного призначення. Обов'язково потрібно сказати і про те, що паркет розрахований на дуже довгий термін служби, і його достатньо легко відновити за допомогою шліфування або полірування.

Дуже важливо і те, що підлогове покриття з дерева максимально екологічне. Воно не завдає шкоди навколишньому середовищу, оскільки, на відміну від кераміки, ламінату, мармуру і тому подібних видів покриття, придатне для переробки.

Фахівці компанії Ecowood подбали про те, щоб зібрати в себе ті види підлогового покриття, які найкращим чином відповідають високим вимогам, що ми висуваємо до товарів, які ми виробляємо, імпортуємо і продаємо. Тож все, що ми пропонуємо нашим клієнтам, ми використовували б і самі.

Види покриття паркету

Покриття лаком

Що являє собою лакове покриття паркету?

Зазвичай, в сучасному виробництві наноситься від 4 до 6 шарів лаку ультрафіолетового (UV-лак) затвердіння, який не містить летючих розчинників.

Таке покриття забезпечує чудову твердість і зносостійкість, підлога стає, при розумній експлуатації, практично вічною. Лак сушиться в спеціальних ультрафіолетових печах. Завдяки цій технології паркет набуває особливої ​​практичності та дає можливість використовувати його за призначенням одразу після укладання. Це екологічний продукт, оскільки виділення мінімальної кількості небажаних речовин відбувається всередині печей, і це захищає здоров'я людини від їхнього негативного впливу.

Покриття на основі олії з твердим воском (олія-віск)

Олія, яка використовується в якості покриття, являє собою суміш натуральних олій, що тверднуть від контакту з повітрям, воску та смол. Олія твердне завдяки реакції з атмосферним киснем.

Олійне покриття не утворює плівки на поверхні паркету, а проникає в деревину, підкреслюючи та підсилюючи її природну красу.

Цей тип покриття відрізняється ще й тим, що не утворює однорідного шару на поверхні дерева, зберігаючи його природний вигляд навіть при застосуванні тонувальних олій, у складі яких є пігменти. Олія з воском володіє меншим ступенем захисту, ніж лак, тому в разі інтенсивної експлуатації його необхідно оновлювати. Відповісти на питання як часто необхідно оновлювати покриття на основі олії - неможливо. Це залежить від інтенсивності використання паркету, від взуття, в якому Ви звикли ходити по підлозі, та багатьох інших факторів. Однак, Ви можете оцінити стійкість олії за таким фактом: серед покупців нашого паркету є магазини і ресторани. Незважаючи на велику кількість відвідувачів у вуличному взутті, найкоротший проміжок, коли нам доводилося оновлювати покриття, це 1 рік. Якщо Ви купуєте паркет для квартири, Ви можете про це не замислюватися.

Яке покриття краще - на основі олії або лакове?

Вибір покриття - це справа смаку: все залежить від того, яким у підсумку Ви хочете бачити підлогу. Покриття на основі олії робить зовнішній вигляд підлоги максимально природним, а лак підкреслює та підсилює колірну гамму і фактуру дерева. Проте, покриття не лише створює зовнішній вигляд, але й забезпечує захист дерева. Якщо узагальнити, то олійне покриття вимагає ретельнішого догляду в порівнянні з лаком. З іншого боку паркет покритий олією значно легше реставрується, навіть власними силами. 

Будь ласка, ознайомтесь із додатковою інформацією в статті "Види покриття паркету"

Чи можна укладати паркет на кухні або у ванній кімнаті?

Паркет з натурального дерева можна без проблем укладати як у ванній, так і на кухні. Пошкодити паркет може тільки прямий і постійний вплив води. Крім того, дуже важливо обирати такі сорти деревини, які найкраще переносять високу вологість. Це може бути паркет з екзотичних порід дерева, таких як тик, мербау, палісандр, гевея або паркет з термодеревини.

Якщо паркет укладається у ванній кімнаті, дуже важливо ретельно підійти до його вибору та способу укладання (визначити розмір, вид деревини та тип захисного покриття), взявши до уваги Ваші очікування та особливості подальшого використання. Якщо Ви плануєте активно користуватися ванною кімнатою в якості основної ванної в будинку, де будуть постійно митися всі члени сім'ї, в тому числі діти, то дуже важливо забезпечити інтенсивний захист підлоги. Проте, щоб не турбуватися про збереження підлоги, для зони душу, ванни, унітазу та біде, ми рекомендуємо використовувати надійніші види покриття, наприклад, камінь або кераміку.

Врахуйте і те, що догляд за дерев'яним покриттям зажадає від Вас регулярного провітрювання приміщення після приймання ванни або душу: це допоможе видалити надлишок вологи та захистить паркет.

Скільки разів можна шліфувати паркет?

Це залежить від товщини верхнього шару паркету. Зазвичай, паркет зі стандартною товщиною верхнього шару 3,5 мм витримує 3-4 шліфування. Масивна дошка витримає різну кількість шліфовок в залежності від своєї товщини та відстані від поверхні паркету до з'єднання гребінь-паз.

Чим відрізняється паркет від ламінату?

Ламінат не має жодного стосунку до паркету з натуральної деревини. Він виробляється з деревного пилу, змішаного з іншими складовими, які дозволяють підлоговому покриттю виглядати, як справжній паркет. Але таке покриття має зовсім інші споживчі характеристики: воно менш міцне і не таке довговічне, як дерево.

Порівняння між ламінатом і благородним паркетом з натурального дерева щонайменше некоректне, адже ламінат належить до синтетичних продуктів. Синтетичні покриття для підлоги взагалі не можна вважати паркетом; це, скоріше, оздоблювальний матеріал, поверхня якого вкрита меламіновими смолами. Крім того, покриття, які виробляються з продуктів деревообробки (ДСП, МДФ тощо) дуже чутливі до коливань вологості. Так, вони відрізняються більшою зносостійкістю у порівнянні з дерев'яними, але це абсолютно не виправдовує їх масового застосування в житлових приміщеннях: для будинку потрібні ще й якісні характеристики, забезпечити які здатне лише дерево - завдяки своєму природному походженню. Важливо пам'ятати, що дерев'яне покриття для підлоги відрізняється навіть більшою міцністю, ніж керамічне. Від контакту з твердим предметом керамічне покриття легко покривається щербинами або просто розбивається, але ніколи не прогнеться, тим самим запобігаючи серйозним пошкодженням.

Якщо стілець на роликах залишає на поверхні паркету сліди, це свідчить про погану якість покриття?

Ні. Внаслідок механічної дії роликів порушується абсолютно пласка поверхня захисного шару і з'являються невеликі вдавлення, помітні тільки якщо дивитися проти світла. Щоб уникнути подальших ушкоджень, змініть ролики на інші, зі спеціальним гумовим покриттям, еластичнішим, ніж лак, а значить менш травматичним для підлоги.

Який вид звукоізоляції краще вибрати, укладаючи на підлогу паркет?

Це залежить насамперед від етапу будівництва. Якщо це новий, ще не добудований будинок, зверніть увагу будівельників або дизайнера на необхідність звукоізоляції.

Якщо йдеться про звукоізоляцію вже заселеного будинку або окремої квартири, то в кожному конкретному випадку рішення має ухвалюватися індивідуально. Наприклад, при укладанні паркету плаваючим методом знадобиться шар термоакустичної ізоляції. При укладанні готового паркету на основу з фанери або приклеюванням безпосередньо на стяжку жодна додаткова звуко- або віброізоляція не потрібна.

Який термін життя паркетного покриття?

В умовах звичайної квартири або будинку, де мешкають 4-5 осіб, паркет проживе понад 100 років. Не вірите? Як доказ можна навести безліч прикладів історичних будівель з антикварним паркетом, який оброблений воском і не покритий захисним шаром лаку: він і сьогодні є придатним для використання.

Також термін життя паркету залежить від способу монтажу: паркет, покладений на підкладку, неможна буде перешліфувати, тому вінпрослужить років 10-15. Паркет, змонтований клейовим способом, прослужить навіть 100 років.

Чи легко пошкодити паркетну підлогу?

Звісно, дерево простіше пошкодити, ніж плитку або ламінат. Але воно має характеристики, яких немає та ніколи не буде у більш стійких видів покриття. 

Разом з тим, якщо паркет покритий шаром високоякісного лаку і за ним правильно доглядають, то він надзвичайно стійкий. Хоча грубих зовнішніх впливів, які здатні призвести до подряпин або інших пошкоджень, доведеться, звичайно, уникати. Що ж може зіпсувати паркет? Наприклад, підбори-шпильки, кігті домашніх тварин, гострі предмети - доповнити цей список Ви можете самостійно.

Як краще укладати паркет: плаваючим методом або приклеюванням?

Здебільшого, плаваючий метод укладання кращий у тому випадку, якщо Ви хочете зберегти в цілості паркетну дошку та використовувати її повторно. Клейовий метод забезпечує довговічніше кріплення, адже дошка в цьому випадку жорстко фіксується. При «плаваючому» укладанні дерев'яні планки зчеплені один з одним, але не прикріплені до поверхні підлоги. Це означає, що при серйозних коливаннях температури у приміщенні, і, особливо, зміни вологості, вони легше деформуються та з більшою ймовірністю почнуть скрипіти. Крім того, дошка, укладена плаваючим способом, фактично одноразова - її неможна буде відновити шліфовкою.

На паркеті з'явилася подряпина. Що робити?

Якщо йдеться про покритий лаком паркет, то пошкоджену планку найпростіше замінити. В іншому випадку доведеться шліфувати всю поверхню, а не лише проблемне місце. Локальний ремонт подряпини або, у випадку вм'ятини, ремонт шліфуванням окремо взятої планки можливий тільки в тому випадку, якщо паркет покритий олією. Для цього достатньо придбати невелику кількість олії та нанести її на пошкоджену планку. За кілька годин від подряпини не залишиться і сліду. Лакове покриття потребує обробки всієї поверхні цілком - в тому числі оновлення лаку.

 Як правильно доглядати за паркетною підлогою? Чи можна використовувати засоби по догляду, які продаються в супермаркетах?

Щоб паркет надовго зберігав свої властивості, його потрібно насамперед підтримувати в чистоті. Для збереження і захисту поверхневого шару, будь то олія або лак, паркет необхідно покривати захисними засобами, використовуючи лише ті, що рекомендовані виробником. У нас Ви завжди зможете придбати спеціалізовані засоби, як для звичайного догляду, так і засоби для генерального прибирання паркету покритого олією і воском. 

Як гарантувати відповідність замовленого паркету доставленому?

Нам небайдужі як інтереси клієнта, так і репутація компанії, тому ми гарантуємо, що доставимо саме той паркет, який був замовлений.

При цьому все ж слід врахувати, що дерево - це живий матеріал, і навряд чи в природі існує 10 м² абсолютно однакових дощок, а відбір деревини за сортами - процес ручний і суб'єктивний. Не варто забувати, що унікальність - одна з головних переваг паркету.

Повсякденний догляд за паркетом з лаковим покриттям

Щоб зберегти красу покритого лаком паркету дуже важливо дотримуватися кількох простих правил:

  1. Килимок для ніг краще покласти перед дверима за межами квартири, щоб пил та інші абразивні частки якомога менше контактували з дерев'яною поверхнею.
  2. Боріться з пилом - для цього можна користуватися пилососом.
  3. Час від часу протирайте паркет вологою, добре віджатою тканиною. У воду, якою Ви змочуєте тканину, потрібно додати трохи мийного засобу, призначеного спеціально для паркету покритого лаком.

Не забувайте регулярно, як правило, не частіше, ніж раз на пів року, використовувати засіб для генерального прибирання, який інтенсивно видаляє бруд, залишки старих поліролей та засобів для регулярного прибирання. Після цього необхідно нанести поліроль - засіб який відновить блиск, первісний вигляд паркету та створить нову захисну плівку.

Відновлюючий догляд (шліфування паркету або реставрація паркету) за паркетом з лаковим покриттям

Якщо паркет був покладений багато років тому або втратив привабливий зовнішній вигляд, його можна кардинально оновити. На відміну від інших видів підлогових покриттів, дерево можна відновити у такий спосіб:

  • замінити пошкоджені планки;
  • перешліфувати;
  • зашпаклювати глибокі пошкодження;
  • знову покрити лаком або маслом

Ці роботи дадуть найкращий результат, якщо будуть виконані кваліфікованими фахівцями нашої компанії.

Повсякденний догляд за паркетом з покриттям на основі олії

Щоб зберегти привабливий зовнішній вигляд покритої олією підлоги, дуже важливо дотримуватися кількох простих правил:

  1. Килимок для ніг краще покласти перед дверима за межами квартири, щоб пил та інші абразивні часточки якомога менше контактували з дерев'яною поверхнею.
  2. Боріться з пилом - для цього можна користуватися пилотягом.
  3. Час від часу протирайте паркет вологою, добре віджатою тканиною. У воду, якою Ви змочуєте тканину, потрібно додати трохи миючого засобу, призначеного спеціально для паркету, вкритого олією.
  4. Видаляйте плями і сліди, залишені підошвою взуття, не даючи їм висохнути

Не забувайте регулярно, як правило, не частіше, ніж раз на пів року, використовувати засіб для генерального прибирання, який інтенсивно видаляє бруд, залишки старих поліролей і засобів для регулярного прибирання. Після цього необхідно нанести поліроль - засіб який відновить блиск, первісний вигляд паркету та створить нову захисну плівку.

Відновлюючий догляд за паркетом з восковим покриттям

Якщо паркет був покладений багато років тому або втратив привабливий зовнішній вигляд, його можна капітально оновити. На відміну від інших видів підлогових покриттів, дерево можна відновити у такий спосіб:

  • замінити пошкоджені планки;
  • перешліфувати;
  • зашпаклювати глибокі пошкодження;
  • знову покрити маслом. Зверніть увагу, що паркет, покритий лаком, після перешліфовки можна покрити як маслом так і лаком. Паркет, покритий маслом, після перешліфовки можна перепокрити тільки маслом!

Ми рекомендуємо залучати до цих робіт кваліфікований персонал нашої компанії.

Де придбати засоби по догляду за паркетом?

Всі необхідні засоби для догляду ви можете придбати у нас в компанії з доставкою к вам додому

 

Що таке масивна дошка?

Масивна дошка (масивний паркет) виготовляється з цільного шару деревини твердих порід. Кожна планка має чотири пласких межі, перпендикулярних лицьовій стороні. Зазвичай, на гранях є шип і паз для кріплення планок між собою при укладанні. Геометричні розміри самої планки і шипа із пазом називають «геометрією паркету». Геометрія паркету - це другий за важливістю критерій якості паркету після якості самої деревини. Паркет з правильною геометрією не залишає щілин під час укладання та робить підлогу стабільною при подальшій експлуатації.

Отримати більше інформації ви можете з цієї статті

 

Що таке паркетна (тришарова) дошка?

Зазвичай, паркетною дошкою називають паркет, що складається з двох-трьох шарів деревини, зі з'єднанням шип-паз або замковим з'єднанням, що дозволяє виконувати плаваюче укладання. Цей паркет здебільшого попередньо відкалібрований, відшліфований, покритий олією або лаком і готовий до укладання.

Паркетна дошка складається з верхнього шару, який виготовляється з деревини цінних порід, та основи. Задача основи - попереджати деформації, що виникають внаслідок природного для натурального дерева процесу розширення і всихання (це відбувається через зміни температури та вологості у приміщенні).

Високотехнологічне виробництво і спеціальне лакове або олійне покриття, яке наноситься промисловим способом, гарантують міцність, довговічність, водонепроникність та простоту укладання. Важливо й те, що неперевершена краса і природність натуральної деревини перетворює паркетну дошку на престижний елемент оздоблення. При цьому гарна і довговічна підлога з паркетної дошки допомагає збереженню дикої природи, адже для виготовлення паркетної дошки потрібно значно менше цінної, повільнорослої деревини, ніж для виготовлення масивного паркету. Адже в якості основи паркетної дошки використовуються доступніші швидкорослі хвойні або листяні породи дерев.

Будь ласка, ознайомтесь із додатковою інформацією тут

В чому різниця між масивною та паркетною дошкою?

Масивна дошка складається з єдиного масивного шару дерева цінної породи. Таке виконання робить масивний паркет престижним покриттям для підлоги, що забезпечує довгий термін служби. Його цілком можна буде передати у спадок вашим онукам.

Багатошарова дошка (паркетна дошка) є сучасним практичним покриттям для підлоги, що складається з двох і більше шарів деревини різних видів. Іноді паркетну дошку виготовляють із замковим кріпленням, що дозволяє виконувати швидке і не дороге укладання плаваючим способом. У разі потреби такий паркет легко демонтувати та замінити новим, якщо у вас помінявся інтер'єр чи смакові уподобання.

Крім конструктивних відмінностей, паркетна дошка є стабільнішою порівняно з масивною .

Більше інформації можна отримати з цієї статті

Твердість паркету

Твердість дерева - це його стійкість до вдавлювання вантажем, розміщеним на поверхні. Твердість визначається набором випробувань і норм, встановлених нормативом «Визначення твердості за Брінеллем».

Твердість за Брінеллем розраховується за відбитком, який залишає навантаження на поверхні дерева. Чим менший відбиток, тим вища твердість деревини, і тим міцнішою та довговічнішою буде підлога.

Дуже важливо не забувати про те, що дерево - матеріал «живий», і його структура, яка формувалася природою протягом багатьох років, неоднорідна, а твердість деревини залежить від безлічі факторів, наприклад, від частини стовбура, з якої зроблений паркет, або від грунту, на якому росло дерево. Тому тест Брінелля не є основним показником експлуатаційних характеристик паркету. Багато що залежить від якості обробки, відбору сировини для виробництва і, звичайно ж, від якості фінішного покриття.

Геометрична стабільність паркету

Геометрична стабільність - це зміна об’єму деревини при зміні вологості та температури навколишнього середовища. Різні породи дерева по-різному реагують на зміну вологості та температури. Екзотичні породи дерева, такі як мербау або тик, мало схильні до таких змін, тому їх часто використовують для виготовлення терас, які роками лежать просто неба. Деревина гевеї, з якої добувають каучук (в англійській мові вона має назву rubber wood, тобто гумове дерево), найменше схильна до впливу вологи та температури. Гевея - це ідеальна основа для паркетної дошки.

Останнім часом набирає популярність паркет з термообробленої деревини (термодуб, термоясен, термососна тощо). При термічній обробці дерево втрачає здатність до розширення та усихання. Тому такий паркет можна укладати у ванних кімнатах, використовувати для обробки фасадів і виготовлення терас.

Що таке покриття паркету?

Покриття - це кінцева обробка поверхні паркету з використанням лаку, олії з твердим воском або іншої просочувальної речовини. Вона виконує захисну функцію, додає потрібного відтінку або підсилює декоративні властивості обраної породи дерева. Крім того, вона вказує на те, що паркет вже відкалібрований, відшліфований і готовий до укладання.

Види покриття паркету

Покриття лаком

Що являє собою лакове покриття паркету?

Зазвичай, в сучасному виробництві наноситься від 4 до 6 шарів лаку ультрафіолетового (UV-лак) затвердіння, який не містить летючих розчинників.

Таке покриття забезпечує чудову твердість і зносостійкість, підлога стає, при розумній експлуатації, практично вічною. Лак сушиться в спеціальних ультрафіолетових печах. Завдяки цій технології паркет набуває особливої ​​практичності та дає можливість використовувати його за призначенням одразу після укладання. Це екологічний продукт, оскільки виділення мінімальної кількості небажаних речовин відбувається всередині печей, і це захищає здоров'я людини від їхнього негативного впливу.

Покриття на основі олії з твердим воском (олія-віск)

Олія, яка використовується в якості покриття, являє собою суміш натуральних олій, що тверднуть від контакту з повітрям, воску та смол. Олія твердне завдяки реакції з атмосферним киснем.

Олійне покриття не утворює плівки на поверхні паркету, а проникає в деревину, підкреслюючи та підсилюючи її природну красу.

Цей тип покриття відрізняється ще й тим, що не утворює однорідного шару на поверхні дерева, зберігаючи його природний вигляд навіть при застосуванні тонувальних олій, у складі яких є пігменти. Олія з воском володіє меншим ступенем захисту, ніж лак, тому в разі інтенсивної експлуатації його необхідно оновлювати. Відповісти на питання як часто необхідно оновлювати покриття на основі олії - неможливо. Це залежить від інтенсивності використання паркету, від взуття, в якому Ви звикли ходити по підлозі, та багатьох інших факторів. Однак, Ви можете оцінити стійкість олії за таким фактом: серед покупців нашого паркету є магазини і ресторани. Незважаючи на велику кількість відвідувачів у вуличному взутті, найкоротший проміжок, коли нам доводилося оновлювати покриття, це 1 рік. Якщо Ви купуєте паркет для квартири, Ви можете про це не замислюватися.

Які оптимальні умови для збереження властивостей паркету?

Деревина має габаритні характеристики, що залежать від рівня вологості, який, своєю чергою, визначається умовами зберігання дерева. Доведено, що температура, яка перевищує 25°C, і вологість повітря нижча за 45% призводять до непомітних неозброєному оку деформацій деревини. В особливо серйозних випадках дерево може розшаруватися або можуть з'явитися щілини між планками. Оптимальні умови для збереження властивостей паркету - температура від 18 до 24°C і вологість повітря 45-60%. Такі гідрометричні характеристики передусім забезпечать здорові та комфортні умови життя для людей і, в якості додаткового бонусу, збережуть красу і якість дерев'яної підлоги. Тому ми дуже рекомендуємо використовувати системи підтримки температури та вологості у Ваших будинках. Особливо варто звернути увагу на вологість і температуру під час опалювального сезону.

Геометрична стабільність - це зміна об’єму деревини при зміні вологості та температури навколишнього середовища. Різні породи дерева по-різному реагують на зміну вологості та температури. Екзотичні породи дерева, такі як мербау і тик, мало схильні до таких змін, тому їх часто використовують для виготовлення терас, які роками лежать просто неба. Деревина гевеї, з якої добувають каучук (в англійській мові вона має назву rubber wood, тобто гумове дерево), найменше схильна до впливу вологи та температури. Гевея - це ідеальна основа для паркетної дошки.

Останнім часом набирає популярність паркет з термообробленої деревини (термодуб, термоясен, термососна тощо). При термічній обробці дерево втрачає здатність до розширення та усихання. Тому такий паркет можна укладати у ванних кімнатах, використовувати для оздоблення фасадів та виготовлення терас. Термооброблена деревина стає невразливою для води, але досить крихкою.

Яким повинен бути рівень вологості дерев'яної підлоги при доставці?

Вологість паркету при доставці - дуже важлива його характеристика. Згідно з прийнятими нормативами, вона повинна бути в межах 8-12%.

Технологія сушіння, яку використовує наша компанія та інші сучасні виробники, забезпечує вологість при доставці на рівні 9-10%. Вологість паркетної дошки в нормі становить 11-12%. Вологість нашого паркету при доставці ніколи не перевищує 12%, що забезпечує високу якість продукту.

На яку основу можна укладати паркет?

Паркет можна укладати безпосередньо поверх цементної стяжки, на фанерну основу або на лаги (напрямні бруси).

Здебільшого, укладання паркетної дошки відбувається з приклеюванням безпосередньо до стяжки; укладання масивного паркету відбувається як безпосередньо на стяжку, так і на основу з фанери. Для вибору правильного рішення, будь ласка, проконсультуйтеся з фахівцями нашої компанії.

Перед укладанням паркету на цементну стяжку необхідно переконатися, що цемент не має надмірної вологи. Для точного визначення залишкової вологості можна використовувати гігрометр. Вологість стяжки не повинна перевищувати 3%. Але незалежно від стану цементної основи, перед приклеюванням паркету або фанери ми рекомендуємо наносити шар гідроізоляції або гідроізолюючого грунту, наприклад Ecowood EW-PR. Він забезпечить захист від зайвої вологи, забезпечить відмінну адгезію (зчеплення поверхонь) під час приклеювання паркету та зменшить витрати клею.

Укладання паркету на теплу підлогу (систему підігріву підлоги)

Чи можна укладати паркет на теплу підлогу? Укладання паркету поверх систем підігріву підлоги цілком можливе. Однак важливо взяти до уваги, що дерево має властивість деформуватися при зміні температури та вологості.

Перш ніж встановлювати дерев'яну підлогу на систему підігріву пам'ятайте:

  1. Вам доведеться приділяти особливу увагу підтримці температури і вологості в приміщенні та іноді температури на поверхні паркету.
  2. Важливо правильно вибрати сорти деревини, які особливо стійкі до температурних деформацій.
  3. Необхідно правильно вибрати матеріали для укладання, такі як клей і грунт; можливо, знадобиться спеціальна зміцнювальна підкладка.
  4. Коли паркет буде укладений, важливо буде підвищувати та знижувати температуру системи підігріву не більше ніж на 5°C на добу. Максимальна температура на поверхні паркету має бути не вищою за 27°C.

Будь ласка, проконсультуйтеся з нами під час укладання паркету на теплу підлогу.

Коли найкраще укладати паркет?

Починати укладання паркету можна тоді, коли основа добре висохне, а її вологість не перевищуватиме 2%. Крім того, в приміщенні мають бути встановлені вікна і двері, завершена кладка цегляних стін, встановлені та запущені в роботу системи, пов'язані з водою і електрикою. Температура повітря у приміщенні мусить бути не нижчою за 16°C, а відносна вологість повітря - 45-60%. Повинне бути завершене укладання та обробка суміжних підлогових покриттів з інших матеріалів (плитка, камінь). І, зрозуміло, мають бути виконані роботи з фарбування стелі та оздоблення стін.

Голвне запам'ятати: після паркету залишається зробити тільки дві речи: навісити міжкімнатні двері та встановити плінтус.

Які існують методи укладання паркету?

Наша компанія виконує паркетні роботи будь-якої складності. І це не просто реклама, це дійсно так. Детальніше про технології укладання паркету можна почитати за посиланням.

Укладання паркету "плаваючим" способом

«Плаваюча» підлога - це укладання паркету без приклеювання його до основи. Зазвичай, так укладають паркетну дошку, оснащену замковим з'єднанням. Таке укладання дозволяє виконати порівняно швидкий монтаж і при цьому заощадити на клеї. У разі необхідності такий паркет можна так само просто розібрати та замінити новим. В якості основи необхідно використовувати підкладку зі звуко- та теплоізоляційного матеріалу, наприклад, з коркового дерева. Іноді, щоб уникнути можливого скрипу в замках, їх проклеюють один з одним вініловим клеєм. При плаваючому укладанні пошкоджені планки досить легко замінити новими.

До мінусів такого укладання можна віднести неможливість реставрації всієї підлоги повністю, адже шліфування не приклеєного до підлоги паркету майже неможливе. Крім того, при плаваючому укладанні з часом можлива поява скрипів, особливо при використанні бюджетної паркетної дошки.

Метод приклеювання до основи на фанеру або без

 При клейовому методі укладання на основу обов'язково має бути нанесений грунт, наприклад, Ecowood EW-PR. Він забезпечить захист від зайвої вологи, а також забезпечить відмінну адгезію (зчеплення поверхонь) при приклеюванні паркету і зменшить витрату клею.

Після цього на основу або паркет спеціальним шпателем наноситься клей, наприклад Ecowood EW-2K. Дуже важливо, щоб клей був нанесений рівним шаром. Занадто товстий або, навпаки, занадто тонкий шар клею може призвести до дефектів укладки. На відміну від плаваючого методу, бічні частини паркету в цьому випадку не склеюються один з одним.

Такий спосіб укладання використовується під час укладання масивного паркету, паркетної дошки без замкового з'єднання або в разі, коли у підлозі знаходяться комунікації, які не дозволяють кріпити паркет безпосередньо до стяжки спеціальними цвяхами чи шпильками.

В окремих випадках, коли стяжка недостатньо рівна або недостатньо міцна, використовують фанеру. Фанера в цьому випадку ріжеться на невеликі квадрати та приклеюється до стяжки, якщо можливо, прибивається спеціальними шпильками. Після цього на фанеру вищеописаним способом укладається паркет.

Зверніть увагу, що фанера, яка використовується для укладання паркету, має бути призначеною для внутрішніх робіт і не містити формальдегідів. Зазвичай, це фанера марки ФК (вологостійка).

Комбіноване укладання з використанням клею і цвяхів

Цей метод застосовують, переважно, для укладання широкої та товстої масивної дошки для забезпечення найнадійнішої фіксації на фанеру. Планки в цьому випадку кріплять цвяхами, шпильками або шурупами з різьбленням, прибиваючи їх під 45' у шип/паз дошки одразу після приклеювання.

Варто зазначити, що використання сучасних паркетних клеїв, таких як двокомпонентні поліуретанові клеї, наприклад Ecowood EW-2K, або силан-модифіковані клеї, забезпечує достатню фіксацію та найвищу міцність на відрив будь-якого паркету на будь-якій основі без використання додаткових кріпильних елементів. Тому спосіб укладання з використанням кріплення використовується все рідше.

Зміна кольору паркету під дією сонячних променів (вигоряння)

Паркет, відкритий для впливу сонячних променів, може тою чи іншою мірою змінити свій первісний колір. Це абсолютно природне явище називається окисленням і має різний ступінь вираженості в залежності від породи деревини. Це не є дефектом паркету або покриття.

Терасна дошка або паркет під відкритим небом

Завдяки своїй довговічності, міцності, гнучкості, красі та можливості реставрації, дерево являє собою чудовий матеріал для покриття майданчиків просто неба. Дерево - це найкраще рішення в тих умовах, коли навколишнє середовище підходить під визначення «екстремального» і вимагає особливих споживчих характеристик. Тик, Мербау, Гевея та інші породи дерева, особливо ті, що ростуть у Південній Америці та Південно-Східної Азії, дуже часто використовують для покриттів на вулиці.

Сподіваємося ви знайшли відповідь на свої питання. Якщо ні - ми з радістю відповімо на них за телефонами або у нашому магазині, адреса за посиланням.